1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Międzybłoniak opłucnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 52822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-23, 09:39   Temat: Międzybłoniak opłucnej
patrycjacha bardzo mi przykro... Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: Międzybłoniak opłucnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 52822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-09-26, 08:08   Temat: Międzybłoniak opłucnej
patrycjacha napisał/a:
Larotrectinib
Z tego co czytałam jest już dopuszczony do leczenia w Europie ale jeszcze nigdzie nie jest refundowany. Koszty leczenia są bardzo wysokie.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Międzybłoniak opłucnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 52822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-09-23, 17:00   Temat: Międzybłoniak opłucnej
patrycjacha napisał/a:
czy jest mozliwość ze on powiedzmy "leczy z nowotworu"?
Nie. Ja też widziałam różne miejsca w internecie (a internet jest baaaardzo szeroki) rodzących (fałszywe) nadzieje - ale poczytaj tu -
Cytat
Metadon nie jest ukrywanym lekiem! Zatwierdzony jest przez WHO do leczenia chorych wychodzących z uzależnień narkotycznych (heroina, morfina) oraz badany pod kątem leczenia bólu w chorobach nowotworowych. Powoduje obniżenie ciśnienia, tachykardię serca, metabolizuje się w wątrobie, czyli tam, gdzie metabolizowane są cytostatyki podczas chemioterapii! Szpital Uniwersytecki w Ulm we wrześniu zeszłego roku dementował informacje: metadon nie jest zatwierdzony do leczenia raka w Niemczech i nie ma badań potwierdzających jego wpływ na komórki rakowe.

Zródło: https://www.styl.pl/zdrow...ampaign=firefox

Co nie oznacza że do walki z bólem nie jest to dobry lek. Często jest. I warto z lekarzem o tym pomówić.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Międzybłoniak opłucnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 52822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-09-23, 08:43   Temat: Międzybłoniak opłucnej
patrycjacha napisał/a:
Dostałam informacje o leku DL Methadon
Metadon opoidem stosowanym jako lek drugiego rzutu w zwalczaniu silnych bólów, zwłaszcza w chorobach nowotworowych i po operacjach chirurgicznych. Działanie przeciwbólowe metadonu jest zbliżone, ale silniejsze od morfiny. Poczytaj tu: https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=547.
Napewno warto zapytać lekarza.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Międzybłoniak opłucnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 52822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-09-12, 08:22   Temat: Międzybłoniak opłucnej
patrycjacha napisał/a:
Mąż dostał skierowanie do poradni leczenia bólu.
Bardzo dobrze. Ten ból trzeba jak najszybciej opanować. Trzymajcie się...
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Międzybłoniak opłucnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 52822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-03, 08:26   Temat: Międzybłoniak opłucnej
patrycjacha na forum nie ma radiologa i nikt ci tych zdjęć nie zinterpretuje. Tu musi się lekarz wypowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Międzybłoniak opłucnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 52822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-22, 08:14   Temat: Międzybłoniak opłucnej
patrycjacha zgadzam się całkowicie z Madzią -mojego tatę zapisaliśmy do hospicjum jak jeszcze całkiem nieźle się czuł. Było bez problemu wizyty raz na dwa tygodnie, spokojnie. A potem wylew i potoczyło się po równi pochyłej. Bez pomocy hospicjum aż strach pomyśleć co by było.
patrycjacha napisał/a:
ja tylko żyje nadzieją, że chemioterapia działa bo objawy które mial przed rozpoczeciem leczenia tj.: dusznosc, uczucie ucisku w klatce zniknęly.
Taki był też cel chemioterapii i świetnie że podziałała. Oby jak najdłużej. Jednak choroba dalej w organiźmie jest i nigdy niewiadomo kiedy znowu uderzy- przykro mi.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group